Masowo okradali ciężarówki i spuszczali paliwo. Grożą im spore kary

28 listopad 2023
Autor: 
Masowo okradali ciężarówki i spuszczali paliwo Fot. KPP Żagań

Spuszczali paliwo z ciężarówek i kradli przewożone ładunki. Policja zatrzymała już trzech mężczyzn. Dwóch z nich było poszukiwanych. Grożą im spore kary.

W 2022 roku do Posterunku Policji w Iłowej masowo trafiały zawiadomienia o kradzieżach z włamaniem do naczep samochodów ciężarowych i lawet z pojazdami. Dodatkowo sprawcy spuszczali paliwo z ciężarówek.

- Do zdarzeń dochodziło na terenach stacji paliwowych w Iłowej. Łupem stała się zawartość przewożonych ładunków oraz olej napędowy, który był wypompowywany ze zbiorników. Łączna wartość strat wynosi ponad 150 tysięcy złotych - relacjonuje sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

Kradzież paliwa i ładunków. Zatrzymano złodziei

Funkcjonariusze prowadzili liczne prace operacyjne oraz stosowali obserwacje. Współpracowali w tym z policjantami kryminalnymi z województwa dolnośląskiego. Dzięki temu udało się namierzyć oraz zatrzymać trzech podejrzanych. To mężczyźni w wieku od 25 do 35 lat.

- Jak ustalono dwóch z nich, było poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. Po zebraniu materiału dowodowego zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Jeden z mężczyzn usłyszał aż 14 zarzutów - informuje sierż. sztab. Szlachetko.

Wkrótce złodzieje odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Autobus MZK zderzył się z osobówką (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u