Przewoził luksusowe auta ciężarówką. Samochody były kradzione (ZDJĘCIA)

30 listopad 2023
Autor: 
Przewoził luksusowe auta ciężarówką. Samochody były kradzione Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa kontrolowała ciężarówkę przy granicy w Świecku. Kontrola na autostradzie A2 dała zaskakujący wynik. W środku były skradzione auta.

Wszystko wydarzyło się przed kilkoma dniami. Patrol funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej kontrolował pojazdy na autostradzie A2, które poruszały się w rejonie polsko-niemieckiej granicy w Świecku.

- Mundurowi postanowili zatrzymać do kontroli ciężarówkę wjeżdżającą do Polski. Litwin kierujący pojazdem poinformował funkcjonariuszy, że wiezie dwa auta na naczepie - informuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Skradzione samochody schowane w naczepie

Kierujący ciężarówką okazał funkcjonariuszom kluczyki do samochodów. Te nie były jednak oryginalne. Dodatkowo mężczyzna nie miał ze sobą dowodów rejestracyjnych od przewożonych pojazdów.

- Po sprawdzeniu aut w Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku funkcjonariusze dowiedzieli się, że zatrzymany Lexus z 2021 jest skradziony w Schengen. Porsche Cayenne z 2016, też widnieje w bazie jako skradziony w Niemczech - relacjonuje Markowicz.

Wartość samochodów oszacowano na około 550 tysięcy złotych. Sprawa została przekazana do Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Przeczytaj też: Młody chłopak potrącił 15-latkę w Zielonej Górze. Wcześniej driftował na rondzie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u