Kłusownicy wpadli na gorącym uczynku. Usłyszeli zarzuty (ZDJĘCIA)

28 grudzień 2023
Autor: 
Kłusownicy wpadli na gorącym uczynku Fot. KPP Strzelce Krajeńskie

Nielegalnie łowili ryby i wpadli w ręce policji. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Grozi im więzienie.

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich ustalili, że na jednym z jezior w rejonie miasta kłusownicy dokonują nielegalnego połowu ryb. Sprawą zajmowali się funkcjonariusze kryminalni. Pomagali im też pracownicy Społecznej Straży Rybackiej.

- Uzyskane informacje pozwoliły na ujawnienie samochodu pozostawionego niedaleko jeziora, który miał należeć do kłusowników. Kiedy policjanci sprawdzili jezioro okazało się, że dwaj mężczyźni wciągają na ponton sieci pełne ryb - informuje st. asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Kłusownictwo ryb - zatrzymano sprawców

W sumie w zastawione przez nich sieci wpadło kilkadziesiąt kilogramów ryb. Były to między innymi okonie, sandacze i szczupaki. Wszystkie zostały wypuszczone na wolność. Nie można tego powiedzieć o kłusownikach, którzy zostali zatrzymani.

Następnego dnia 56 i 47-latek zostali przesłuchani. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące nielegalnego połowu ryb. Teraz grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Nielegalny połów ryb. "Patrolujemy jeziora"

Jak zaznacza st. asp. Bartos, mundurowi ze Strzelec Krajeńskich cyklicznie patrolują jeziora oraz tereny w pobliżu akwenów.

- Powiat strzelecko-drezdenecki może pochwalić się, że na jego terenie znajduje się wiele jezior, dlatego służby muszą być zawsze gotowe, aby egzekwować przepisy prawa. Dzięki wspólnym patrolom udało się zapobiec wielu przypadkom kłusownictwa rybnego na naszych jeziorach - przekazuje.

Przeczytaj też: Pijany rozbił auto o słup. Młody mężczyzna nie opanował osobówki


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u