Pożar w Nowy Rok. Chciał zostać strażakiem, skończy w sądzie (FILM)

01 styczeń 2024
Autor: 
Pożar w Nowy Rok. Chciał zostać strażakiem, skończy w sądzie Fot. OSP Rzepin, screen/_yep18 (TikTok)

Pożar w Rzepinie. W Nowy Rok w ogniu stanęła świąteczna dekoracja, która zajęła się od petardy. W trakcie akcji ze strażakami zaczął szarpać się jeden z gapiów.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Słubicach w Nowy Rok, 1 stycznia, chwilę po północy. Na placu Ratuszowym w Rzepinie doszło do pożaru "domku", który stanowił świąteczną dekorację.

Do akcji wyruszył zastęp miejscowych ochotników z OSP Rzepin, który dyżurował w jednostce. Na miejsce skierowano także strażaków z OSP Kowalów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Samorządowcy KO liczą na zmianę w fotelu prezydenta Zielonej Góry

Pożar Rzepin - mężczyzna szarpał się ze strażakami

- Podczas dojazdu zauważyliśmy tłum gapiów, tym samym padła prośba o zadysponowanie patrolu policji w celu zabezpieczenia miejsca działań. Nasze działania polegały na odłączeniu zasilania z dekoracji oraz ugaszeniu jej przy pomocy linii szybkiego natarcia - przekazują strażacy z OSP Rzepin.

Na początku ochotnicy nie mogli jednak zacząć gasić pożaru, ponieważ skutecznie utrudniał im to jeden z mężczyzn, który był pod wpływem alkoholu. Zaczął szarpać się ze strażakami i próbował wyrwać prądownicę. Chciał zabawić się w strażaka i samemu opanować sytuację. Po czasie zareagowała najprawdopodobniej jego partnerka, która próbowała odprowadzić go na bok.

OSP Rzepin: "Prosimy o nieutrudnianie nam działań"

Kiedy na miejscu zjawili się policjanci, postanowili rozliczyć mężczyznę. I tak funkcjonariusze skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

- Szanowni Państwo tym samym zwracamy się do was z prośbą o nieutrudnianie nam działań. Możemy zagwarantować, że każdy z naszych strażaków posiada odpowiednią wiedzę i kwalifikacje do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych - czytamy na profilu OSP Rzepin.

Poniżej umieszczamy film z tego incydentu, który został nagrany przez świadka.

@_yep18

?

♬ dźwięk oryginalny - ☝️?

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek w Nowy Rok. Osobówka roztrzaskała się o drzewo


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u