"Trzeźwy poranek" w Świebodzinie i okolicach. Wpadli pijani kierowcy

08 styczeń 2024
Autor: 
"Trzeźwy poranek" w Świebodzinie i okolicach. Wpadli pijani kierowcy Fot. KPP Świebodzin

Policjanci ze Świebodzina przeprowadzili dziś akcję "Trzeźwy poranek". Mundurowi zatrzymali dwóch pijanych kierowców.

Policja w całej Polsce praktycznie każdego dnia zatrzymuje pijanych kierowców. Dzieje się tak mimo licznych kontroli i zaostrzania kar, dlatego potrzebne są cykliczne kontrole. I tak w poniedziałek, 8 stycznia, mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, a dokładniej Wydziału Ruchu Drogowego, prowadzili akcję "Trzeźwy poranek".

Działania rozpoczęły się już od wczesnych godzin porannych. Policyjne patrole rozstawiały się zarówno na ulicach Świebodzina, jak i całego powiatu, gdzie były na głównych drogach, ale także tych nieco mniej uczęszczanych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Samorządowcy KO liczą na zmianę w fotelu prezydenta Zielonej Góry

Pijany kierowca Świebodzin

Już w pierwszej części działań w ręce mundurowych wpadł jeden kierowca samochodu osobowego. 62-letni mężczyzna został zatrzymany na ulicy Łużyckiej w Świebodzinie. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Pijany kierowca autostrada A2

Na kolejnego kierowcę nie trzeba było długo czekać. Na autostradzie A2 zatrzymano 30-letniego mężczyznę jadącego osobówką, który stał się niechlubnym rekordzistą porannej akcji. Wydmuchał on blisko 2,5 promila.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Obywatelskie zatrzymanie o poranku. 22-latek nie wrócił do domu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u