O włos od tragedii. Wjechał na przejazd kolejowy, gdy nadjeżdżał pociąg (FILM)

09 styczeń 2024
Autor: 
O włos od tragedii. Wjechał na przejazd kolejowy, gdy nadjeżdżał pociąg Fot. KPP Świebodzin

Groźne zdarzenie w Świebodzinie. Było o krok od tragedii. Kierowca Audi wjechał na przejazd kolejowy, gdy zamykały się rogatki. Chwilę później nadjechał pociąg.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce na jednym z przejazdów kolejowych na terenie Świebodzina. Kierujący samochodem osobowym marki Audi zignorował czerwone sygnały na sygnalizatorze i wjechał na przejazd kolejowy.

- Po chwili opuściły się szlabany. Pojazd chwilę stał, a następnie ruszył i zatrzymał się po drugiej stronie torów. Mężczyzna wysiadł na chwilę z pojazdu i wsiadł z powrotem - relacjonuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: stawiam na szkołę nowoczesną. Edukacja to filar miasta

Utknął na przejeździe kolejowym. Nadjechał pociąg

Chwilę później na przejeździe pojawił się pociąg osobowy należący do PKP Intercity. Szczęśliwie system ostrzegający o przeszkodzie w porę zaalarmował maszynistę, który zdążył zwolnić.

- Sam kierujący Audi zjechał na tyle, że nie doszło do kolizji pojazdów. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi. Mogło jednakże dojść do tragedii - zaznacza asp. Ruciński.

Przejazd kolejowy. Należy zwracać uwagę na sygnalizację

Policja przypomina, że lekceważenie sygnalizacji czy oznakowania na przejazdach kolejowych bardzo często prowadzi do tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Czerwone światło na sygnalizatorze czy opadające rogatki - ciężko tego nie zauważyć, lecz niektórzy kierowcy po prostu mają to w poważaniu.

- Zignorowanie ich, bez względu na to czy przyczyną jest pośpiech, czy rozproszona uwaga może doprowadzić do tragedii - podkreśla rzecznik świebodzińskiej policji.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. Płonęło BMW. Trwa akcja strażaków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u