Policjanci nie mogli uwierzyć, że jeździł tak od 15 lat. "To zaskoczyło"

15 styczeń 2024
Autor: 
Policjanci nie mogli uwierzyć, że jeździł tak od 15 lat. "To zaskoczyło" Fot. KMP Zielona Góra

Pewnemu kierowcy brak uprawnień wcale nie przeszkadzał w pracy. Mężczyzna od lat jeździł bez prawa jazdy. Wpadł na trasie S3 koło Zielonej Góry.

Wszystko wydarzyło się w niedzielny wieczór, 14 stycznia. Patrol zielonogórskiej policji z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał na trasie S3 w pobliżu miasta samochód osobowy marki Volkswagen Passat. To miała być zwykła, rutynowa kontrola.

Jeździł bez prawa jazdy od 15 lat

Mężczyzna jechał z Przemyśla do Szwecji. W trakcie legitymowania okazało się, że 39-letni kierowca od lat jeździł bez prawa jazdy. W osobówce na miejscu pasażera siedział brat, który posiadał uprawnienia do kierowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wojewoda Lubuski Marek Cebula z poparciem dla Marcina Pabierowskiego

- Niewiele jest w stanie zaskoczyć policjantów ruchu drogowego. To jednak zaskoczyło! Kierujący poruszał się samochodem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień z 2008 roku. Decyzja była wydana w związku z przekroczeniem punktów karnych w 2007 roku - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Prawo jazdy? A komu to potrzebne?

Mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna na co dzień jeździ zawodowo ciężarówką. Brak prawa jazdy wcale nie przeszkadał mu w pracy.

- Za takie zachowanie sprawcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto w takim przypadku sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas od 1 roku do 15 lat - informuje podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: WOŚP Zielona Góra 2024. Wiemy, kto wystąpi. Sprawdź!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u