Stracił fortunę, bo chciał szybko zarobić. Został też z kredytem

15 styczeń 2024
Autor: 
Stracił fortunę, bo chciał szybko zarobić. Został też z kredytem Fot. Lubuska Policja

Oszuści nie odpuszczają. Teraz ponad 100 tysięcy złotych stracił mieszkaniec z okolic Krosna Odrzańskiego, który chciał szybko zarobić. Został też z kredytem.

Osoby zaangażowane w oszustwa korzystają z różnych metod. O tych "na wnuczka" czy "na policjanta" mówi się bardzo często, ale ostatnimi czasy do tego zestawienia możemy dołożyć również sposób "na doradcę inwestycyjnego". W ten sposób swoje oszczędności straciła bowiem kolejna osoba. Tym razem był to mieszkaniec powiatu krośnieńskiego.

Oszustwo kryptowaluty. Chciał szybko zarobić

- Na portalu społecznościowym zauważył reklamę inwestycji w internecie. Po wejściu został przekierowany na stronę wyglądającą jak rządowa. Z widniejących informacji wynikało, że przy zainwestowaniu tysiąca złotych, dzienny zysk może być o wiele większy - relacjonuje kom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Mężczyzna po kilku godzinach otrzymał polecenie wpłaty 1004 zł na określone konto, aby otworzyć portfel. Zrobił więc przelew i zainstalował na telefonie wskazaną aplikację.

Stracił pieniądze kryptowaluty. Został z kredytem

Po kilku dniach oszust ponownie skontaktował się z mieszkańcem okolic Krosna Odrzańskiego, pokazując mu kwotę, jaką zarobił. Ten rozochocony zyskiem postanowił zainwestować więcej. Wziął kredyt, a pieniądze zgodnie z poleceniami wpłacił we wskazanym kantorze kryptowalut.

- Gdy pojawił się temat wypłaty zysku, okazało się, że musi wpłacić 25 tysięcy złotych, inaczej wszystko przepadnie. Mimo wątpliwości mężczyzna wpłacił określoną kwotę. Przez kolejne dni był informowany, że trzeba czekać na wypłatę pieniędzy, których finalnie nie otrzymał. Łącznie stracił ponad 103 tysiące złotych - informuje kom. Kulka.

Policja apeluje o ostrożność. Przypomina, że zawsze należy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Lepiej, aby nieznajomy z internetu nie był naszym doradcą finansowym, bo zamiast zysku może być spora strata. Najlepiej sporo pytać, dociekać i nie dać się zbyć.

Przeczytaj też: Osobówka wylądowała na dachu. Tak skończyło się wyprzedzanie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u