Złodziej porządnie się wkopał. Teraz grozi mu spora kara

31 styczeń 2024
Autor: 
Złodziej porządnie się wkopał. Teraz grozi mu spora kara Fot. KMP Zielona Góra

Kradzieże sklepowe w Zielonej Górze to codzienność. Ostatnio policjanci zatrzymali niezbyt doświadczonego złodzieja. Zamiast wykroczenia wkopał się w przestępstwo.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze otrzymuje bardzo dużo zgłoszeń dotyczących kradzieży. To już prawdziwa plaga, bo nie ma dnia, aby policjanci nie mieli co najmniej kilkanaście takich interwencji w sklepach czy centrach handlowych. Najczęściej zgłoszenia pochodzą od ochroniarzy.

Kradzież Zielona Góra. Złodziej zaatakował ochroniarza

Do jednej z kradzieży doszło w niedzielę, 28 stycznia. Wówczas patrol mundurowych został wezwany do złodzieja, który ukradł 8 opakowań kawy w jednym z supermarketów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: Będzie Młodzieżowa Rada Miasta

- Mężczyzna uciekając uderzył w twarz pracownika ochrony. Następnie został skutecznie zatrzymany przez innego pracownika sklepu. Mundurowi przejęli złodzieja i odwieźli do policyjnego aresztu - relacjonuje podinsp. Małogrzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Złodziej Zielona Góra. Grozi mu spora kara

We wtorek, 30 stycznia, 33-letni mieszkaniec gminy Zbąszynek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Złodziej przyznał się i złożył wyjaśnienia.

- Skradziony towar miał wartość 223 złotych i gdyby mężczyzna nie uderzył w twarz pracownika ochrony odpowiadałby za wykroczenie. Użycie siły fizycznej, żeby utrzymać się w posiadaniu, spowodowało, że czyn ten został zakwalifikowany jako kradzież rozbójnicza, czyli przestępstwo, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - informuje podinsp. Barska.

Sąd tymczasowo aresztował już mężczyznę. Działał on w warunkach recydywy, ponieważ był wcześniej skazany za przestępstwa przeciwko mieniu. Tym sposobem górna granica grożącej kary to nawet 15 lat więzienia.

Przeczytaj też: Nowe fakty ws. pożaru w Przylepie. "Prezydent powinien podać się do dymisji"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u