Napad na mężczyznę. "Tulipanem" uderzyły go w głowę i okradły (ZDJĘCIA)

11 marzec 2024
Autor: 
Napad na mężczyznę. "Tulipanem" uderzyły go w głowę Fot. KPP Żagań

Napad w Żaganiu. Dwie kobiety zaatakowały mężczyznę. Uderzyły go butelką w głowę i okradły. Napastniczki trafiły w ręce policji.

Wszystko wydarzyło się w środową noc, 6 marca. W miejscowości Tomaszowo koło Żagania doszło do rozboju na właścicielu lokalu.

- Został on uderzony butelką w głowę, co doprowadziło go do stanu bezbronności. Z mieszkania zostały skradzione pieniądze w kwocie 6000 złotych oraz telefon komórkowy - relacjonuje sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Barbara Nowacka: Marcin Pabierowski to gwarancja zmiany jakiej potrzebuje teraz Zielona Góra

Napad Żagań. Zatrzymano dwie kobiety

Ranny mężczyzna zdołał jeszcze poprosić o pomoc sąsiada. Ten wezwał na miejsce policję oraz zespół pogotowia ratunkowego.

Funkcjonariusze policji ustalili rysopis kobiet, które miały dokonać rozboju. Napastniczki zostały zauważone przez jeden z patroli, a następnie zatrzymane. Były to dwie 42-latki. W trakcie wykonywania czynności odnaleziono przy nich skradzione pieniądze.

- Kobiety usłyszały zarzut dokonania rozboju, działając wspólnie i w porozumieniu. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 15 lat - informuje sierż. sztab. Szlachetko.

Prokuratura Rejonowa w Żaganiu skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie. W piątek, 8 marca, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Przeczytaj też: Brutalny atak w Zielonej Górze. Trwają poszukiwania sprawców


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u