Tragiczny pożar w Kostrzynie nad Odrą. Jedna osoba zginęła w płomieniach

13 marzec 2024
Tragiczny pożar w Kostrzynie nad Odrą. Jedna osoba zginęła w płomieniach Redakcja/archiwum

Tragiczny pożar w Kostrzynie nad Odrą. Płonęło mieszkanie w bloku. Z ogniem walczyły cztery zastępy straży pożarnej. Jedna osoba zginęła na miejscu.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim we wtorek, 12 marca, późnym wieczorem. Chwilę przed godziną 23:00 w ogniu stanęło mieszkanie na pierwszym piętrze w bloku przy ul. Osiedle Mieszka I w Kostrzynie nad Odrą.

Początkowo do akcji wyruszyły trzy zastępy z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Strażacy po kilku minutach byli już pod wskazanym adresem. W międzyczasie na miejsce wysłano jeden zastęp gaśniczy z OSP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

Pożar Kostrzyn nad Odrą. Nie żyje jedna osoba

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrze rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do działań. Do płonącego lokalu weszli siłowo przez drzwi z użyciem sprzętu burzącego. Wtedy ich oczom ukazała się między innymi sterta nagromadzonych w środku śmieci.

Akcję gaśniczą prowadzono zarówno od środka, jak i z zewnątrz budynku. To przede wszystkim z uwagi na fakt, że płomienie wychodziły przez jedno z okien i zaczynały obejmować elewację bloku. Po kilkunastu minutach sytuacja pożarowa została opanowana. Wtedy okazało się, że pożar jest tragiczny w skutkach.

- Niestety w wyniku pożaru zginęła jedna osoba - informuje mł. asp. Karol Brzozowski, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Na miejscu zjawił się prokurator oraz policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Opinię w tej sprawie wyda biegły z zakresu pożarnictwa.

Przeczytaj też: Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje zaginiony Karol (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u