Pożar pod Zieloną Górą. W akcji 4 zastępy straży pożarnej (ZDJĘCIA)

19 marzec 2024
Pożar pod Zieloną Górą. W akcji 4 zastępy straży pożarnej Redakcja

Pożar w Nowogrodzie Bobrzańskim. W budynku mieszkalnym zapaliła się sadza w kominie. Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze we wtorkowe popołudnie, 19 marca, o godzinie 17:40. Strażacy zostali wezwani do domu przy ulicy Nad Bobrem w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Do akcji wysłano trzy zastępy, w tym drabinę mechaniczną z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz miejscowych ochotników z OSP Nowogród Bobrzański. W chwili dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego z komina wydobywał się słup iskier.

Pożar Nowogród Bobrzański. Zapaliła się sadza w kominie

Po przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że doszło do pożaru sadzy w kominie. Od tej pory działania strażaków polegały między innymi na obniżeniu temperatury przewodu kominowego przy użyciu gaśniczej lancy kominowej. W międzyczasie ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne przy pomocy drabiny mechanicznej dostali się na dach, aby dokładnie przeczyścić przewód kominowy.

Całość była monitorowana kamerą termowizyjną. Mimo że sytuacja pożarowa szybko została opanowana to działania strażaków trwały przez przeszło godzinę.

Pożar sadzy w kominie. To prawdziwa plaga

Przypominamy, że takie pożary często spowodowane są zaniedbaniami ze strony samych użytkowników. Główną przyczyną jest brak czyszczenia przewodów kominowych lub palenie mokrym drewnem czy śmieciami. Ponadto zdarza się, że z powodu niesprawności przewodu kominowego dochodzi do podtruć tlenkiem węgla, czyli czadem.

Niestety coroczne apele straży pożarnej i kominiarzy nie pomagają. W naszym regionie do takich pożarów dochodzi bardzo często.

Przeczytaj też: Rozpędzone Audi ścięło sygnalizator i słupki. Są poszkodowani


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u