Akcja celników na bazarach w Lubuskiem. Ujawniono podróbki, była nawet viagra (ZDJĘCIA)

25 marzec 2024
Autor: 
Akcja celników na bazarach w Lubuskiem Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa prowadziła działania na bazarach w Słubicach i Kostrzynie nad Odrą. Mundurowi wyłapali podrabianą odzież i leki.

Wszystko wydarzyło się przed kilkoma dniami. Krajowa Administracja Skarbowa w tym samym czasie przeprowadziła kontrole na dwóch lubuskich bazarach. Mundurowi pojawili się na stoiskach w Kostrzynie nad Odrą oraz Słubicach.

- Akcja została przeprowadzona pod kątem handlu nielegalnymi towarami. Na dwóch stoiskach funkcjonariusze znaleźli nielegalną odzież oraz leki - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Podrabiana odzież i leki na bazarach

W Kostrzynie nad Odrą zatrzymano 328 sztuk bluz, koszulek oraz kurtek. Wszystkie miały logotypy znanych światowych marek i były podróbkami przypominającymi odzież sławnych producentów. Ponadto znaleziono około 400 tabletek viagry, a także podobnych leków tego typu.

Nie inaczej było w Słubicach. Tam podrabianymi ubraniami obywatel Egiptu. Łącznie mundurowi ujawnili 608 sztuk koszulek, swetrów i bluz.

Wartość zabezpieczonych rzeczy oszacowano na kolejno około 94 i 380 tysięcy złotych. - Teraz właściciele znaków towarowych podejmą decyzję, czy wystąpią z wnioskiem o ściganie handlarzy. Nadzór nad postępowaniami objęła Prokuratura Rejonowa w Słubicach - informuje Markowicz.

Przeczytaj też: Akcja "Trzeźwy poranek". Pijani kierowcy wpadali jeden po drugim (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u