Policyjny pościg za BMW. Młody kierowca miał sporo na sumieniu

02 kwiecień 2024
Autor: 
Policyjny pościg za BMW. Młody kierowca miał sporo na sumieniu Fot. KPP Wschowa

Pościg pod Wschową. Policjanci ścigali kierowcę BMW. Młody mężczyzna w trakcie ucieczki porzucił auto. Udało się go zatrzymać w innym pojeździe.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 30 marca. Patrol wschowskiej policji z Wydziału Ruchu Drogowego rozstawił się na drodze wojewódzkiej nr 324 na terenie gminy Szlichtyngowa. Po godzinie 9:20 na "suszarkę" złapał się kierowca BMW, który jechał 105 km/h na "pięćdziesiątce".

- Kiedy policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, kierowca ominął mundurowych i dodał gazu, próbując uciec. Policjanci podjęli pościg. Kierowca osobowego BMW nie reagował ani na sygnały świetlne, ani dźwiękowe - relacjonuje nadkom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: stawiam na szkołę nowoczesną. Edukacja to filar miasta

Pościg Wschowa. Kierowca BMW zadzwonił po kolegów

W trakcie ucieczki 21-latek wjechał w ślepą uliczkę. Wtedy mężczyzna porzucił auto i oddalił się pieszo, a mundurowi stracili go z oczu. Wtedy zainteresowali się dwoma samochodami z sąsiedniego powiatu, które jeździły jeden za drugim ulicami Szlichtyngowej.

- Obserwowane pojazdy wyjechały w kierunku Głogowa już z pasażerem. Wschowscy mundurowi zatrzymali auta do kontroli w okolicach Wilkowa. W jednym z nich siedział mężczyzna, który porzucił w Szlichtyngowej BMW - informuje nadkom. Piwowarska.

Szlichtyngowa. Kierowca BMW miał sporo na sumieniu

BMW kierował 21-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego. Miał on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz był pod wpływem narkotyków. Usłyszał już zarzuty związane z niezatrzymaniem się do kontroli oraz kierowania mimo aktywnego zakazu prowadzenia.

Przeczytaj też: Zderzenie kilku osobówek i radiowozu policji (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u