Kobieta potrąciła dwóch rowerzystów. Stan jednego jest krytyczny. W akcji śmigłowiec LPR

13 maj 2024
Autor: 
Kobieta potrąciła dwóch rowerzystów. Stan jednego jest krytyczny. W akcji śmigłowiec LPR Redakcja/Archwium

Kobieta potrąciła dwóch rowerzystów na DW315 w Kolsku. Stan jednego jest bardzo ciężki. W akcji śmigłowiec LPR.

W poniedziałek, 13 maja około godziny 13 na Drodze Wojewódzkiej numer 315 w Kolsku w powiecie nowosolskim doszło do poważnego wypadku. Kobieta, która jechała samochodem osobowym podczas wykonywania manewru wyprzedzania doprowadziła do kolizji z innym pojazdem i potrąciła dwóch rowerzystów.

Potrąceni wpadli do przydrożnego rowu. Na miejsce wezwano służby ratownicze w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadek koło Kolska. W akcji śmigłowiec LPR

- Kobieta podjęła manewr wyprzedzania dwóch rowerzystów. Niestety nie upewniła się, czy może swobodnie wykonać ten manewr. W tym czasie inny kierowca jadący obok już ten manewr podejmował w wyniku czego kobieta uderzyła w jego bok, a później potrąciła dwóch rowerzystów - powiedział podinsp. Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskich policjantów.

Jednej z rowerzystów nie odniósł poważnych obrażeń. - Walka o życie drugiego rowerzysty trwała bardzo długo. Przywrócono u niego funkcje życiowe i został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala - dodał podinsp. Marcin Maludy. Czynności na miejscu poważnego zdarzenia prowadzą nowosolscy policjanci z wydziału ruchu drogowego.

Droga Wojewódzka numer 315 w rejonie Kolska jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 17.

Aktualizacja: Niestety bilans wypadku jest tragiczny. Więcej: "Tragiczny finał wypadku koło Nowej Soli. Nie żyje rowerzystka"

Przeczytaj też: Niewybuch w Żaganiu. Trwa ewakuacja mieszkańców (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u