Niewybuch w Żaganiu. Trwa ewakuacja mieszkańców (ZDJĘCIA)

13 maj 2024
Autor: 
Niewybuch w Żaganiu. Trwa ewakuacja mieszkańców Fot. KPP Żagań

Niewybuch w Żaganiu. Trwa akcja służb. Rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców. Wkrótce do miasta przyjadą saperzy.

Niebezpieczne znalezisko zostało odnalezione w poniedziałek, 13 maja, w godzinach porannych. Ujawniono je podczas prac termomodernizacyjnych jednego z budynków mieszkalnych przy ulicy Kochanowskiego w Żaganiu.

- Ujawniono pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej - informuje sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Niewybuch Żagań. Trwa ewakuacja mieszkańców

Na miejsce przyjechały zastępy straży pożarnej oraz patrole policji. Dojechała też straż miejska. Wkrótce w Żaganiu znajdą się też saperzy, którzy podejmą niewybuch.

- Policjanci wraz ze strażakami oraz strażnikami miejskimi ewakuują mieszkańców okolicznych budynków. Ulica Kochanowskiego jest nieprzejezdna - przekazuje sierż. sztab. Szlachetko.

- Proszę się nie denerwować, nie przejmować. Procedury zostały wszczęte. Służby panują nad sytuacją. Bardzo dziękuję służbom za super szybką reakcję - mówi Sławomir Kowal, burmistrz Żagania.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. Ludzie wyzywali strażaków i przeszkadzali w akcji (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u