Pożar koło Gorzowa. Płonie las i były poligon. Ogień pojawił się w kilku miejscach

17 maj 2024
Autor: 
Pożar koło Gorzowa. Płonie las i były poligon Redakcja/archiwum

Pożar koło Gorzowa Wielkopolskiego. Płonie las. Z ogniem walczy już ponad 10 zastępów straży pożarnej i 2 samoloty gaśnicze. Z pewnością to podpalenie.

Pierwsza informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim w piątek, 17 maja, tuż po godzinie 11:40. W ogniu stanął las w rejonie Santocka.

Początkowo do zdarzenia wysłano kilka zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Siły i środki były jednak niewystarczające do opanowania pożaru, bo ten szybko się rozprzestrzeniał. Ponadto w międzyczasie pojawiły się kolejne ogniska zapalne. Te były oddalone od siebie o około kilometr.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

Pożar Gorzów Wielkopolski. Trwa akcja gaśnicza

Płomienie objęły już nie tylko las, ale także teren byłego poligonu. W akcji uczestniczy już ponad 10 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu gorzowskiego oraz dwa samoloty gaśnicze Lasów Państwowych typu Dromader. W drodze jest także wsparcie z powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

Wszystko wskazuje na to, że było to podpalenie. Akcja gaśnicza trwa...

Ekstremalne zagrożenie pożarowe w Lubuskiem

Działania strażaków utrudniają dziś silne porywy wiatru, które w porywach mogą wynosić nawet 75 km/h. Dodatkowo przypominamy, że od kilku dni na terenie całego województwa lubuskiego występuje najwyższy, trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Centrum Modelowania Meteorologicznego wskazuje nawet, że jest to ekstremalne zagrożenie.

- Statystyki nie kłamią! Zagrożenie pożarowe rośnie. To alarmujące wieści. Gdy zobaczysz niepokojącą sytuację, na przykład podczas spaceru w leśnych ostępach, niezwłocznie alarmuj, dzwoniąc na nr 112 - podkreśla Ewelina Fabiańczyk, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Alert RCB dla kolejnych miejsc w Lubuskiem. Bordowo na mapie regionu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u