Pościg za busem. "Zajeżdżał im drogę". Mężczyzna miał nielegalną broń (ZDJĘCIA)

28 maj 2024
Pościg za busem. "Zajeżdżał im drogę". Mężczyzna miał nielegalną broń Fot. KPP Żary

Policyjny pościg w Żarach. Złodziej uciekał busem przez kilka kilometrów. 39-latek udało się zatrzymać. Miał nielegalną broń i narkotyki.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 21 maja, przy ulicy Serbskiej w Żarach. W godzinach porannych policja otrzymała zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży słupków ogrodzeniowych na ogródkach działkowych. Na miejsce wysłano patrol funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

- Kiedy dojeżdżali na miejsce, zauważyli mężczyznę, który wbiega do samochodu typu bus i odjeżdża. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ale kierowca zignorował je i kontynuował ucieczkę. Policjanci udali się w pościg - relacjonuje nadkom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

Pościg Żary. Zatrzymano 39-latka

Mężczyzna uciekał drogą krajową nr 12 w kierunku Lipinek Łużyckich. W międzyczasie kilkukrotnie zajeżdżał trasę policjantom. W pewnym momencie skręcił w drogę gruntową i zwolnił.

- Mundurowi, wykorzystując ten moment, wybiegli z radiowozu i przy użyciu siły wyciągnęli mężczyznę z samochodu. Po sprawdzeniu okazało się, że jest on poszukiwany, ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i cofnięte uprawnienia do kierowania - informuje nadkom. Berestecka.

Złodziej Żary. Miał nielegalną broń i narkotyki

Dalej było tylko gorzej. W trakcie przeszukania busa funkcjonariusze ujawnili dwie jednostki broni, na które 39-latek nie miał zezwolenia. Było też ponad sto sztuk amunicji różnego kalibru, a na aucie znajdowały się tablice rejestracyjne od innego pojazdu. Ponadto w trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny znaleziono narkotyki, a dokładniej metamfetaminę.

Zatrzymany 39-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już łącznie sześć zarzutów i został przesłuchany. W środę, 22 maja, sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące.

Przeczytaj też: Nietypowa kradzież w Lubuskiem. Mężczyzna ukradł... krzyż


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u