Wpadł, bo wyprzedzał ciężarówką na S3. Dalej nie pojechał

12 czerwiec 2024
Wpadł, bo wyprzedzał ciężarówką na S3. Dalej nie pojechał Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na trasie S3 koło Gorzowa Wielkopolskiego. Wpadł, bo wyprzedzał inną ciężarówkę. Dalej w trasę nie pojechał.

Do zdarzenia doszło dziś, 12 czerwca. Od godzin porannych funkcjonariusze z ITD Gorzów Wielkopolski kontrolowali pojazdy jadące trasą S3 w pobliżu Skwierzyny.

Patrol mundurowych w trakcie służby zwrócił uwagę na ukraińską ciężarówkę, która wyprzedzała inną ciężarówkę, w miejscu, gdzie obowiązywał zakaz wyprzedzania. Kierujący 40-tonowym pojazdem został zatrzymany do kontroli.

Pijany kierowca ciężarówki na S3

- Po otwarciu kabiny ciężarówki inspektorzy wyczuli zapach alkoholu. Okazało się, że 24-letni kierowca spożywał wcześniej alkohol. Badanie trzeźwości wykazało, że ma on 0,48 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, czyli 1 promil - informuje Inspekcja Transportu Drogowego.

Na miejsce kontroli wezwano patrol policji, który przejął zatrzymanego kierowcę. Wkrótce mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem.

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo zgodnie z nowelizacją prawa kierowcy, który wydmuchają powyżej 1,5 promila, tracą swoje samochody.

Przeczytaj też: Jechał zygzakiem i pił wódkę w trakcie jazdy autem. Zatrzymali go świadkowie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u