Rozbite osobówki i autobus w rowie na DK32. Są ranni (ZDJĘCIA)

26 czerwiec 2024
Rozbite osobówki i autobus w rowie na DK32. Są ranni Redakcja

Wypadek na DK32 koło Leśniowa Wielkiego pod Zieloną Górą. Trwa akcja ratownicza. Droga jest zablokowana.

W środę, 26 czerwca około godziny 15:50 na Drodze Krajowej numer 32 w pobliżu Leśniowa Wielkiego pod Zieloną Górą doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Volkswagen i Nissan oraz autobusu PKS Zielona Góra. W wyniku zderzenia autobus zjechał do pobliskiego rowu.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego z Krosna Odrzańskiego i Zielonej Góry oraz patrole policji. W działaniach bierze także udział śmigłowiec LPR z bazy w Zielonej Górze.

Wypadek na DK32 koło Leśniowa Wielkiego

- W autobusie podróżowało łącznie 14 osob i kierowca. W drugim aucie 3-osobowa rodzina oraz w ostatnim pojeździe sam kierowca. Do szpitala przetransportowano pięć osób. Wszyscy są przytomni - informuje mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Śmigłowcem LPR do szpitala trafiła w pierwszej kolejności pasażerka autobusu PKS, która doznała urazu ręki. Ponadto zespołami naziemnymi przetransportowano chłopca i matkę z samochodu osobowego, a także kierowcę i pasażera autobusu, którzy kilkanaście minut po zderzeniu zaczęli uskarżać się na bóle ciała.

Wypadek DK32. Droga zablokowana

Droga Krajowa numer 32 jest całkowicie zablokowana. Kierowcy mogą skorzystać z objazdu przez Nietków, Czerwieńsk i Płoty lub przez Drzonów, Buchałów i Słone. Jak przekazuje GDDKiA, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami co najmniej do godziny 19:45.

Godzina 21:00 - Ruch odbywa się wahadłowo. Teraz GDDKiA szacuje koniec utrudnień o godzinie 22:00.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u