Wiatr łamał drzewa jak zapałki. Silna nawałnica w regionie

28 czerwiec 2024
Wiatr łamał drzewa jak zapałki. Silna nawałnica w regionie OSP Gostchorze

W rejonie Krosna Odrzańskiego przetoczyła się silna komórka burzowa. Wiatr był tak silny, że łamał drzewa jak zapałki. Strażacy mieli pełne ręce pracy.

Ostrzegaliśmy, że dziś w regionie mogą wystąpić silne burze z porywistym wiatrem oraz intensywnymi opadami deszczu. Mieszkańcy całego województwa otrzymali na swoje telefony alerty RCB. Około godziny 16 w rejonie Krosna Odrzańskiego przeszła silna komórka burzowa, która generowała intensywne porywy wiatru.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

Burza nad Krosnem Odrzańskim

Silny wiatr powodowała, że drzewa w okolicy łamały się jak zapałki oraz przewracały razem z korzeniami. Lokalne drogi powiatowe musiały zostać czasowo zamknięte z powodu licznych wiatrołomów, które blokowały przejazd. Do działań zadysponowano okolicznych strażaków. 

Na najpoważniejsza sytuacja wystąpiła na drodze powiatowej z Krosna Odrzańskiego do Bytnicy. Tam strażacy musieli uprzątnąć kilkanaście powalonych na jezdnię drzew. Obecnie nie ma informacji, żeby ktoś został poszkodowany. Alerty pogodowe obowiązują do godziny 20. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u