Autokarem wiózł pasażerów za granicę. Dalej nie pojechał

05 lipiec 2024
Autokarem wiózł pasażerów za granicę. Dalej nie pojechał Fot. ITD Słubice

Granica Świecko. Kontrola autokaru przez mundurowych z ITD Słubice. Kierowca pojazdu nie pojechał dalej w trasę z pasażerami. Jechali do Berlina.

Sytuacja miała miejsce w środę, 3 lipca. Inspekcja Transportu Drogowego ze Słubic kontrowała pojazdy poruszające się po autostradzie A2 w kierunku granicy z Niemcami. W trakcie służby patrol zatrzymał do kontroli autokar.

- Autobusem jechało 40 pasażerów. Podróżowali na lotnisko w Berlinie. Do wykonywania takich przewozów wymagana jest odpowiednia licencja - relacjonują inspektorzy z ITD Słubice.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

Autostrada A2. Kierowca dalej nie pojechał

Kierujący pojazdem okazał do kontroli wypis z licencji, lecz okazało się, że upłynął jej termin. Ważność skończyła się w sierpniu 2023 roku. Nie mógł więc dokończyć tego przewozu. Dla pasażerów zorganizowano licencjonowanego przewoźnika, który kontynuował przewóz na lotnisko.

Oficjalnie przewoźnik drogowy wykonywał międzynarodowy transport osób bez ważnej licencji wspólnotowej. Teraz grozi mu pieniężna w wysokości 12 tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Kurier ukradł paczkę z biżuterią. Tłumaczenie zwala z nóg


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u