Pijani kierowcy wpadali jeden po drugim. Akcja "Trzeźwy poranek" (ZDJĘCIA)

08 lipiec 2024
Pijani kierowcy wpadali jeden po drugim. Akcja "Trzeźwy poranek" Fot. KMP Gorzów Wlkp.

Akcja "Trzeźwy poranek" w Gorzowie Wielkopolskim. W trakcie działań zatrzymano aż sześciu pijanych kierowców. Dwóch z nich było nad wyraz "inteligentnych".

Trzeźwy poranek Gorzów

Lubuska Policja praktycznie każdego dnia zatrzymuje pijanych kierowców. Aby wyłapywać kierujących na "podwójnym gazie" cyklicznie organizowane są też działania "Trzeźwy poranek". Taką akcję przeprowadzili dziś, 8 lipca, między innymi policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wspierani przez Samodzielny Pododdział Prewencji Policji zaczęli działać od samego rana. Rozstawili się na rondzie u zbiegu ulic Złotego Smoka i Szczecińskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

Pijani kierowcy Gorzów Wielkopolski

Łącznie w trakcie porannych działań w alkomaty dmuchnęło około 700 kierujących.

- Funkcjonariusze zatrzymali aż sześć osób, które były pod wpływem alkoholu. Pięciu z nich odpowie za przestępstwo, bo mieli ponad pól promila alkoholu w organizmie - relacjonuje kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Pijany kierowca zmienił się pijanym kolegą

Zaskakiwać może fakt, że sześciu kierowców zostało zatrzymanych w pięciu pojazdach. Stało się tak, ponieważ jednym z aut jechało dwóch mężczyzn, którzy postanowili nieco zakombinować. Kiedy zauważyli kontrole trzeźwości, zamienili się miejscami, co zauważyli mundurowi.

- Obaj mężczyźni zostali zbadani. Siedzący za kierownicą 51-latek miał ponad pól promila i był poszukiwany listem gończym. Teraz trafi do zakładu karnego, bo do odsiadki ma karę 9 miesięcy pozbawienia wolności. Pasażer, który chwilę wcześniej był jeszcze kierowcą, także był pod wpływem alkoholu. Miał ponad promil, a do tego sądowy zakaz kierowania pojazdami - mówi kom. Jaroszewicz.

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo zgodnie z nowelizacją prawa tacy kierowcy tracą swoje samochody.

Przeczytaj też: Zderzenie ciężarówki i osobówek na krajowej "92". Droga zablokowana (ZDJĘCIA)

policja alkomaty galeria


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u