Koszmarny wypadek na polu. Prasa wyrwała rękę mężczyźnie. W akcji śmigłowiec LPR

09 lipiec 2024
Koszmarny wypadek na polu. Prasa wyrwała rękę mężczyźnie Redakcja/archiwum

Przerażający wypadek podczas prac polowych. Prasa rolnicza wciągnęła i wyrwała rękę mężczyzny. Poszkodowany trafił śmigłowcem LPR do szpitala.

Wypadek na polu rolniczym

Niepokojące zgłoszenie trafiło do strzeleckich służb ratowniczych w poniedziałkowe popołudnie, 8 lipca, kilka minut po godzinie 17:00. Z pierwszych informacji wynikało, że mężczyzna obsługiwał prasę rolniczą w rejonie wsi Głęboczek (gmina Stare Kurowo). Nagle maszyna wciągnęła i wyrwała jego rękę.

Do akcji wyruszyły trzy zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, zespół pogotowia ratunkowego i patrol policji. Wysłano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gorzowa Wielkopolskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

Wypadek Głęboczek. Prasa wyrwała rękę

Jako pierwszy na miejscu zjawił się patrol policji. W wyniku amputacji urazowej u poszkodowanego doszło do masywnego krwotoku. W celu jego zatamowania konieczne było zastosowanie stazy taktycznej przez funkcjonariuszy. Jednocześnie zabezpieczono wyrwaną kończynę. Ostatecznie ciężko ranny mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Dokładne okoliczności wypadku ustala policja.

- Lato czy wiosna to czas szczególny. Okres wzmożonych prac na roli. Nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy może skończyć się tragicznie - podkreśla podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek na krajowej "22" w Lubuskiem. Nie żyje motocyklista


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u