Kradzież paliwa na stacji benzynowej

03 styczeń 2017
Autor: 
Naklejki na tablicę rejestracyjną nie pomogły – podejrzany o kradzież rozbójniczą w rekach policjantów

Iłowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież rozbójniczą na stacji paliw. Sprawca tego zdarzenia po zatankowaniu paliwa nie zapłacił za nie, a potem szarpał i groził pracownikowi stacji, który próbował go zatrzymać. Podejrzany jest już w rękach Policji. Za swoje zachowanie będzie odpowiadać przed sądem.

W poniedziałek 2 stycznia policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej otrzymali zgłoszenie o kradzieży oleju napędowego w jednej ze stacji paliw. Na miejsce zdarzenia zostali skierowali policjanci z zespołu kryminalnego. Ustalono, że nieznany mężczyzna podjechał na stację paliw vw golfem, zatankował olej napędowy i bez płacenia za paliwo chciał odjechać. Zauważył to pracownik stacji paliw, który próbował zatrzymać odjeżdżające auto. Kierowca szarpał i groził pracownikowi, a następnie odjechał. Policjanci ustalili mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo i jeszcze tego samego dnia zatrzymali go do wyjaśnienia sprawy. Zatrzymany 31-latek jest mieszkańcem powiatu żarskiego. Przed kradzieżą oleju napędowego na stacji paliw mężczyzna, dla zmylenia śledczych, nakleił na prawdziwe tablice rejestracyjne naklejki z numerami rejestracyjnymi woj. dolnośląskiego.

31-latek został już przesłuchany przez policjantów. Dziś (3 stycznia) mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, gdzie usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podinsp. Sylwia Woroniec KPP w Żaganiu
MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u