Chcieli nielegalnie przekroczyć granicę

08 kwiecień 2016

6 kwietnia br. w nocy funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku, tuż przed granicą, zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Chevrolet Cruze. Pojazdem podróżowało czworo obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej oraz dwóch obywateli Polski.

Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy, legitymowali się jedynie zaświadczeniami tożsamości, które otrzymali po złożeniu na wschodniej granicy wniosków o objęcie ich ochroną międzynarodową. Dokument ten nie pozwala na swobodne podróżowanie do innych państw, a cudzoziemiec, do czasu rozpatrzenia wniosku, powinien pozostać w ośrodku dla cudzoziemców.

Za usiłowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej zostali zatrzymani. Przyznali się do przedstawionego im zarzutu i zadeklarowali dobrowolne poddanie się karze miesiąca pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Czeczenom nakazano również zamieszkanie w wyznaczonym miejscu, tj. w Ośrodku Urzędu do Spraw Cudzoziemców w Podkowie Leśnej – Dębaku.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u