Pilotaż w trosce o zdrowie chorego

18 lipiec 2017
Autor: 

Zielonogórscy policjanci szybko, profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem zadziałali w sprawie pomocy choremu mieszkańcowi Krosna Odrzańskiego. Tym razem pilotowali samochód, którym syn wiózł ciężko chorego ojca do szpitala. Dzięki temu mężczyzna, który znajdował się ciężkim stanie, szybko i bezpiecznie dojechał na lecznicy. To wszystko było możliwe dzięki dynamicznym działaniom policjantów i świetnej ich koordynacji.

W niedzielę 16 sierpnia przed godz. 21, dyżurny zielonogórskiej Policji, asp. szt. Robert Ulanicki odebrał telefon od zdenerwowanego mężczyzny, który poprosił o pomoc. Prośba była wyjątkowa i nietypowa, bo ze względu na ciężki stan w jakim znajdował się przewożony przez niego z Krosna Odrzańskiego ojciec, poprosił o pilotowanie go przez policyjny radiowóz, aby jak najszybciej mógł dowieźć chorego do szpitala. Jak tłumaczył dyżurnemu dzwoniący mężczyzna, ze względu na ciężki stan zdrowia, musiało się to odbyć w jak najkrótszym czasie.

Po tym telefonie, dyżurny skierował na drogę krajową nr 32 prowadzącą z Krosna Odrzańskiego patrol ruchu drogowego. Policjanci – st. sierż. Bartosz Zawada i post. Radosław Czerny – zauważyli wskazany pojazd, włączyli sygnały świetlne, a także dźwiękowe i poprzedzając samochód wiozący chorego, pojechali w kierunku szpitala. Jednocześnie w tym samym czasie, dyżurny poinformował Szpitalny Oddział Ratunkowy o nietypowym pilotażu chorego, tak aby lekarze mogli jak najszybciej przyjąć potrzebującego pomocy 68-latka. Policjanci wraz z pilotowanym samochodem bez żadnych przeszkód dotarli szybko do szpitala. Syn chorego dziękował policjantom za zaangażowanie i pomoc w tej trudnej sytuacji, jednak dla policjantów najważniejsze jest to, że wraz z chorym ojcem zdążyli na czas. Policjanci mają satysfakcję, że dzięki swojemu zaangażowaniu, profesjonalizmowi oraz szybkości działania, kolejny raz świetnie wykonali zadanie - uratowali ludzkie zdrowie, a może nawet życie.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

TAGI
Marcin Sepski

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u