Właścicielka psa przywiązanego w lesie ustalona przez policjantów

Żagańscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą wykonali ciężką pracę aby ustalić właścicielkę psa porzuconego w lesie i przywiązanego do drzewa. Zwierzę pozostawione by ło na pewną śmierć. Życie uratował mu spacerowicz. Policjanci prowadząc śledztwo dotarli do wyrodnej właścicielki. Teraz grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2.

Przypomnijmy: W dniu 11 grudnia 2017 roku na terenie Żagania spacerująca po lesie kobieta znalazła przywiązanego do drzewa psa. Pies był przywiązany za pomocą krótkiej smyczy, strasznie cierpiał. Właściciel zostawił psa na pewną śmierć. Temperatury w tym czasie były niskie, a pies nie miał ani schronienia, ani wody i jedzenia. Najważniejszym oczywiście było to, że zwierzaka udało się uratować przed pewną śmiercią. To za sprawą kobiety, która w tym miejscu spacerowała. Od tego momentu to był już czas dla śledczych, którzy stali wobec wyzwania polegającego na ustaleniu osoby odpowiedzialnej za ten haniebny czyn.

Zadanie to spoczywało na policjantach z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. Ci wykonali szereg czynności, aby ustalić właściciela psa. Jak się okazało jest nim 33- letnia kobieta- mieszkanka Gminy Żagań, która przyznała się do zarzucanego jej czynu. Kobieta odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

art. 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt

Odpowiedzialność karna za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem

1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 wyłączenia zakazu zabijania zwierząt, zakaz znęcania się nad zwierzętami ust. 1, art. 33 zasady uśmiercania zwierząt lub art. 34 uśmiercanie zwierząt w ubojni ust. 1-4 podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.

2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

3. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1, 1a lub 2 sąd orzeka przepadek zwierzęcia, jeżeli sprawca jest jego właścicielem.

3a. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 1a sąd może orzec, a w razie skazania za przestępstwo określone w ust. 2 sąd orzeka tytułem środka karnego zakaz posiadania zwierząt od roku do lat 10; zakaz orzeka się w latach.

4. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1, 1a lub 2, sąd może orzec wobec sprawcy zakaz wykonywania określonego zawodu, prowadzenia określonej działalności lub wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub

Źródło: nadkom. Marcin Maludy Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *