Łoś wbiegł na S3. Został potrącony

21 sierpień 2017
Autor: 
fotolia

Z niedzieli na poniedziałek 20/21 sierpnia na drodze ekspresowej S3 doszło do nietypowej kolizji dwóch aut osobowych z łosiem.

Nocna podróż dwóch kierowców po S3 na długo zapadnie im w pamięci. Na drodze nagle pojawił się łoś.

- O godz. 2.00 w nocy otrzymaliśmy zgłoszenie, że na S3 na wysokości gminy Otyń auto osobowe Ford zderzyło się z łosiem. W wyniku zderzenia z wielkim zwierzęciem auto zostało mocno uszkodzone. Zbita szyba, wgniecenie w masce, uszkodzone reflektory i zderzak, kierowca nie ucierpiał. Niestety po zderzeniu doszło do kolejnego, tym razem na ranne zwierzę najechało jadące za Fordem Audi. Rannym zwierzęciem zajął się zarządca drogi - mówi mł. asp. Arkadiusz Starzyński pełniący obowiązki rzecznika KPP Nowa Sól.

Łosie żyją w Polsce i występują w naszym regionie więc nie są jakimś szczególnym zjawiskiem. Bardziej zastanawiające jest to co skłoniło zwierzę do wtargnięcia na drogę. Łoś to bardzo silne, sprawne ale i płochliwe zwierzę. Ktoś lub coś musiało je mocno wystraszyć. Łosie potrafią w momencie zagrożenia wysoko skakać i wtedy bez problemu pokonują przeszkody i bariery - komentuje zdarzenie Adam Michalski - lekarz weterynarii z Nowej Soli.

Zaniepokojeni zapytaliśmy co z łosiem. Otrzymaliśmy smutną informację.

- Niestety w wyniku zderzenia łoś zginął - mówi Marek Pilaczyński z GDDKiA w Zielonej Górze.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u