Strażacy pracowali dzień i noc. Podsumowanie (ZDJĘCIA)

09 październik 2017
Autor: 

Skutki Orkanu Ksawery, który przeszedł przez województwo lubuskie odczuwamy do dziś. Potężna siła wiatru łamała drzewa, zrywała dachy, paraliżowała życie mieszkańców naszego województwa. Lubuscy strażacy zarówno z PSP jaki i OSP stanęli na wysokości zadania.

- Od czwartkowego popołudnia do niedzieli 8 października włącznie odnotowaliśmy w naszym województwie 2450 interwencji. Uszkodzone zostały 174 budynki mieszkalne oraz 77 budynków gospodarczych - mówi kpt. Dariusz Szymura rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.

Silny wiatr wyrządził wiele szkód, strażacy odebrali mnóstwo zgłoszeń ale sytuacja nie przerosła ich możliwości. Działania były kolejkowane, czyli priorytetem było ratowanie ludzkiego życia i zdrowia, a następnie ratowano mienie i środowisko. Ważna była logistyka i komunikacja.

- Użyliśmy wszystkie siły i środki do zdarzeń związanych z Orkanem Ksawery. Państwowa Straż Pożarna dysponuje 1113 pojazdami i posiada 3636 strażaków - ratowników natomiast Ochotnicza Straż Pożarna to 1707 pojazdów i 8035 ratowników. Pracy było bardzo dużo, zgłoszenia napływały lawinowo. W wyniku działań kilka samochodów straży pożarnej zostało uszkodzonych i 2 ratowników odniosło lekkie obrażenia - podsumowuje rzecznik KW PSP w Gorzowie Wlkp.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u