3,5 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy

25 październik 2017
Autor: 
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z lubuskimi funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili i zatrzymali ponad 3,5 tony suszu tytoniowego o wartości 1600000 zł.

- Podczas działań prowadzonych wczoraj (24.10.2017 r.) przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach oraz KAS z Zielonej Góry, ujawniono 28 paczek suszu tytoniowego o łącznej wadze 3512 kg - mówi kpt. SG Rafał Potocki, Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. - Tytoń znajdował się w budynku gospodarczym, na prywatnej posesji w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego. Jak ustalili funkcjonariusze pomieszczenia służące za magazyn wynajmował 45-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy SG pod zarzutem popełnienia przestępstwa skarbowego. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na 1.600.000 zł. Mężczyźnie grozi kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Czynności procesowe w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału SG ujawnili w województwie lubuskim wyroby tytoniowe o wartości 31.780.000 zł

IMG 20171024 WA0008

 

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u