Kolejny pościg sulęcińskiej drogówki

20 listopad 2017

Kolejny pościg sulęcińskiej drogówki zakończony sukcesem – Audi A4 wartości 60 tys. zł wróci do właściciela.

Pojazd odzyskany, sprawca zatrzymany, to najlepszy przykład na to, że praca wykonywana z pasją i zaangażowaniem daje efekty. Doświadczenie w mundurze, niezliczona ilość godzin za kierownicą i intuicja to te czynniki, które bezapelacyjnie są składowymi tego sukcesu. Pościg prowadzony za kradzionym samochodem marki Audi A4, następnie kontynuacja tej ucieczki pieszo przez las, po drodze utrudnianie pościgu przez drugi pojazd… brzmi jak scenariusz filmu sensacyjnego? To nie film, a opis jednego z wielu takich dni pracy sulęcińskich funkcjonariuszy. W piątek (17 listopada) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Sulęcin patrolowali drogę K-22.

- O godzinie 19:20 na stacji paliw w miejscowości Krzeszyce ich uwagę zwróciły dwa stojące obok siebie pojazdy - informuje nadkom. Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp. -  VW Passat na polskich numerach rejestracyjnych oraz audi A4 o niemieckich tablicach. Na widok oznakowanego radiowozu, kierujący audi dynamicznie ruszył. Wyjechał ze stacji i pojechał w kierunku Skwierzyny. Mundurowi natychmiast udali się za pojazdem. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zamierzał zatrzymać się do kontroli. To tylko potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia policjantów, iż ścigane auto najprawdopodobniej pochodzić może z kradzieży na terenie Niemiec. Podczas pościgu opisany wcześniej VW passat zaczął wyprzedzać radiowóz, łamiąc przy tym szereg przepisów drogowych. Starał się odwrócić uwagę policjantów od uciekającego audi. Wieloletnie doświadczenie oraz dynamika prowadzonego pościgu zmusiły uciekającego do zatrzymania pojazdu w rejonie skrzyżowania krajówki z drogą W-136. Następnie kierowca audi A4 zaczął uciekać pieszo w kierunku lasu. Ucieczka ta nie trwała długo. Po przebiegnięciu kilkunastu metrów funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec województwa pomorskiego. Podczas zatrzymania mundurowi zauważyli u kierującego symptomy, które mogły świadczyć o tym, iż znajduje się on pod wpływem środków odurzających. Także tym razem policyjny intuicja nie zawiodła. Tester wykazał wynik pozytywny. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za dokonanie szeregu przestępstw, w tym z art. 178a § 1 k.k. (kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego), 244 § 1 k.k. (kierowanie pojazdem mechanicznym mimo orzeczonego zakazu), 178 b k.k. (niezatrzymanie do kontroli drogowej) oraz 291 § 1 (paserstwo), mężczyźnie może grozić kara wieloletniego pozbawienia wolności.

Odzyskanie skradzionego samochodu oraz zatrzymanie 30-latka to kolejny dowód na skuteczności sulęcińskiej drogówki, jak również swoisty sygnał i przestroga dla tych, którzy dokonują kradzieży pojazdów. Przestępcy nie mogą czuć się nieuchwytni i bezkarni.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.