Pomogli 14-latkowi z Japonii

08 styczeń 2018
Autor: 

Lubuscy policjanci pomogli nieletniemu cudzoziemcowi narodowości japońskiej. 14-latek był zziębnięty i zdezorientowany. Chłopak dwa dni wcześniej wyruszył samotnie w podróż do Polski – nie znał adresu zamieszkania w Niemczech i nie mógł skontaktować się z rodziną, bo rozładował mu się telefon.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek 5 stycznia, w godzinach porannych w Kunowicach. Policjanci zauważyli młodego chłopaka, który wyglądał na zmęczonego i potrzebującego pomocy. W trakcie rozmowy okazało się, że 14-latek narodowości japońskiej dwa dni wcześniej wybrał się w samotną podróż do Polski. Chłopak nie znał adresu zamieszkania w Niemczech, gdzie przebywał wraz ze swoją matką. Jego telefon komórkowy miał rozładowaną baterię i nie mógł skontaktować się z rodziną. Młodzieniec nie potrzebował pomocy medycznej, poprosił jedynie policjantów o kontakt telefoniczny z rodziną. Funkcjonariusze zabrali chłopaka do komendy, gdzie mógł się ogrzać, zjeść ciepły posiłek i wypić herbatę. Na miejscu skontaktowano się również z jego matką. Kobieta kilka godzin później przyjechała do Słubic, żeby odebrać syna. Matka chłopaka była wdzięczna za pomoc, podziękowała policjantom za właściwą reakcję i opiekę nad jej synem.

źródło: KPP w Słubicach

TAGI
MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u