Zatrzymał złodziei sklepowych

08 styczeń 2018
Autor: 

Zielonogórski policjant st asp. Maciej Matuszewski będący po służbie zatrzymał sprawców kradzieży sklepowej. Kobieta i mężczyzna, którzy wynieśli alkohol szybko przekonali się, że takie ryzyko nie jest opłacalne - zostali ukarani mandatami – po 500 zł.

W sobotę 6 stycznia st.asp. Maciej Matuszewski będący po służbie, wszedł do jednego ze sklepów spożywczych na osiedlu „Morelowe”, w celu zrobienia zakupów. W pewnej chwili, gdy już stał w kolejce do kasy, zauważył dwie osoby – kobietę i mężczyznę, wynoszących alkohol, za który nie zapłacili. Bez chwili wahania, st.asp. Matuszewski powiadomił telefonicznie o zdarzeniu dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, a sam udał się w pościg za sprawcami kradzieży sklepowej.

Gdy policjant wyszedł ze sklepu zauważył parę niosącą skradzione puszki z piwem, oddalająca się w kierunku jednego z bloków. St.asp. Maciej Matuszewski podbiegł do nich, wylegitymował się i zatrzymał. W chwilę później podjechali policjanci będący w służbie i wypisali sprawcom kradzieży mandaty karne w wysokości po 500 zł. każdy. Skradziony alkohol wrócił do właściciela sklepu, który nie krył radości, bo jak oświadczył, kradzieże sklepowe są dla niego prawdziwą plagą.

To nie pierwsza taka interwencja w czasie wolnym od służby st. asp. Macieja Matuszewskiego. Około 2 tyg. temu, będąc na zakupach, zatrzymał osobę poszukiwaną.

źródło: KMP w Zielonej Górze

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u