Bezpieczeństwo bezdomnych bezcenne (ZDJĘCIA)

18 styczeń 2018
Autor: 

Od 1 listopada trwają policyjne działania pn. „Zima 2017/2018”, poświęcone bezpieczeństwu osób bezdomnych i samotnych. W tą ogólnopolską akcję włączyli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, którzy wspólnie z przedstawicielami innych służb oraz instytucji niosą pomoc osobom potrzebującym. Od początku trwania działań policjanci zapewnili bezpieczeństwo już blisko 300 osobom.

Podobnie jak w ubiegłych latach policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim w okresie zimowym, w sposób szczególny angażują się w działania poświęcone bezpieczeństwu osób bezdomnych. 1 listopada ruszyła ogólnopolska akcja „Zima 2017/2018”, w ramach której funkcjonariusze Policji wspólnie z przedstawicielami Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Służby Ochrony Kolei, Żandarmerii Wojskowej, Caritasu, Sekcji ds. Bezdomności z Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i osamotnione. Te miejsca to przede wszystkim różnego rodzaju pustostany, skwery, ogródki działkowe, a także rejony przystanków i dworców. W przypadku napotkania osób potrzebujących funkcjonariusze zwracają uwagę na ich stan zdrowia, czy nie są wychłodzone i czy warunki w jakich przebywają nie zagrażają ich życiu. Gdy policjanci stwierdzą, że jakiejkolwiek z osób bezdomnych zagraża niebezpieczeństwo, służą jej wtedy pomocą, np. przewożąc ją do noclegowni, gdzie może się ogrzać i znaleźć schronienie. Takich sytuacji, w których gorzowscy policjanci służyli pomocą osobom bezdomnym od początku listopada było blisko 300. Liczba ta świadczy o tym jak ważna z perspektywy bezpieczeństwa osób bezdomnych jest akcja „Zima 2017/2018” i praca policjantów z nią związana.

źródło: KWP Gorzów Wlkp.

TAGI
MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u