Policjanci odzyskali elektronarzędzia, 20-latek odpowie za włamania

23 styczeń 2018
KMP Sulęcin

W grudniu i styczniu na terenie powiatu sulęcińskiego doszło do kilku włamań do obiektów handlowych i magazynów.

W wyjaśnienie tych zdarzeń zaangażowali się sulęcińscy kryminalni, którzy ustalili i zatrzymali osobę podejrzewaną o te przestępstwa. Był 20-letni mieszkaniec Sulęcina. Mężczyzna usłyszał zarzuty i odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Ponadto policjanci odzyskali skradzione podczas włamań mienie – głównie elektronarzędzia.

Na przełomie 2017 i 2018 roku sulęcińscy policjanci zostali powiadomieni o przypadkach kradzieży z włamaniem, do których dochodziło na terenie powiatu sulęcińskiego, najczęściej do obiektów handlowych, magazynów i siedzib lokalnych firm. Sprawą tych zdarzeń zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, którzy w wyniku pracy operacyjnej ustalili podejrzewanego o dokonanie nocnych włamań mężczyznę. Policjanci zlokalizowali również miejsce, w którym 20 – letni mieszkaniec Sulęcina przebywał oraz ukrywał przedmioty pochodzące z przestępstw. W trakcie czynności przeszukania ogródka działkowego oraz znajdujących się na jego terenie pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez 20-latka, kryminalni zabezpieczyli elektronarzędzia w postaci piły tarczowej, szlifierek oraz skrzynię z narzędziami, klucze, śrubokręty, suwmiarkę, a także nawigację GPS czy telefon komórkowy. Łączna wartość odzyskanych przedmiotów szacowana jest na przeszło 1000 zł.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i przyznał się do popełnionych czynów. Te przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym (art. 279 § 1 K.K.), zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: st. post. Klaudia Richter, Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.