Pół kilograma marihuany w domu 57-latka

06 luty 2018
KPP Krosno Odrzańskie

Kryminalni z Gubina ujawnili i zabezpieczyli w domu jednego z mieszkańców powiatu krośnieńskiego, ponad pół kilograma marihuany. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. To nie jedyne zatrzymania w ostatnim czasie. Do policyjnej celi trafiło także trzech mieszkańców Krosna Odrzańskiego, przy których policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową ujawnili środki odurzające i psychotropowe. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę, 31 stycznia policjanci z Referatu Kryminalnego z Gubina zapukali do drzwi jednego z domów na terenie powiatu. Według posiadanych przez nich informacji w budynku mogły być przechowywane środki odurzające. Informacja potwierdziła się. Funkcjonariusze w jednym z pomieszczeń znaleźli dwa worki foliowe zawierające susz roślinny, które według 57-latka stanowiły jego własność. Policjanci zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia, a także zabezpieczyli susz, którego badanie potwierdziło, iż jest to marihuana. Łączna masa ujawnionych środków odurzających to przeszło 0,5 kg.

2 lutego  mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim na czynności. 57-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości ośrodków odurzających. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec mężczyzny dozór Policji. Ostateczna decyzja w jego sprawie podjęta zostanie przez sąd. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu od roku do lat 10 pozbawienia wolności. To nie jedyne narkotyki ujawnione w ostatnim czasie na terenie powiatu. Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową w krośnieńskiej komendzie, w wyniku prowadzonych czynności zatrzymali podczas nocnej służby (3/4 lutego) trzech mężczyzn przy których ujawnili narkotyki.

Do zatrzymania 39-latka doszło podczas kontroli drogowej. Mężczyzna chował w kieszeni woreczek strunowy zawierający przeszło 4 gramy białego proszku, którego badanie testerem potwierdziło, iż jest to amfetamina. 39-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Kilka godzin późnej w ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch kolejnych mężczyzn. Informacja co do posiadania przez nich substancji zabronionych potwierdziła się. 24-latek miał w kieszeni zwitek zawierający susz roślinny, natomiast 23-latek zwitek z białym proszkiem. Badania substancji potwierdziły iż jest to marihuana i amfetamina. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: asp.szt. Justyna Kulka Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.