Jednośladowe patrole na lubuskich drogach (ZDJĘCIA i FILM)

26 marzec 2018
Autor: 

Wraz z poprawą pogody na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. Pamiętajmy aby odpowiednio przygotować nasze motocykle do sezonu. Od ich stanu technicznego zależy bowiem bezpieczeństwo nasze oraz innych użytkowników drogi. Także policyjne motocykle zostały przygotowane i wyruszyły już w pierwsze patrole po drogach powiatu świebodzińskiego.

Wiosenna aura ucieszyła przede wszystkim amatorów jednośladów. Od kilku dni zauważyć można zwiększony ruch motocyklistów. Policjanci przypominają, że aby móc bezpiecznie cieszyć się z jazdy należy odpowiednio przygotować pojazd do sezonu. Po długim okresie zimowania konieczny jest przegląd techniczny oraz ocena stanu podstawowych elementów takich jak: opony, poziom płynów, stan oleju, sprawność układów hamownia czy światła. Od tych podstawowych elementów zależy bowiem nasze bezpieczeństwo. Policyjne motocykle zostały już przygotowane do sezonu i rozpoczęły patrole. Można je zobaczyć na drogach całego powiatu świebodzińskiego. Przez okres kiedy pozwoli na to pogoda policyjni motocykliści pilnować będą naszego bezpieczeństwa oraz reagować na kierowców poruszających się jednośladami. Również do ich obowiązków należeć będą zabezpieczenia wielu wydarzeń o charakterze sportowym lub świątecznym podczas których np. przeprowadzać będą pilotaże. Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozwagę podczas jazdy. Te słowa dotyczą zarówno motocyklistów jak kierujących innymi pojazdami. Wszystkim podróżującym życzymy przede wszystkim takiej samej ilości powrotów co wyjazdów.

źródło: KPP w Świebodzinie

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u