Blisko tysiąc podrobionych wkładów do maszynek zabezpieczyli policjanci z gubińskiego komisariatu (ZDJĘCIA)

28 marzec 2018

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą gubińskiego komisariatu zabezpieczyli przeszło 950 sztuk różnego rodzaju podrobionych wkładów do maszynek do golenia. 40-letni mężczyzna, który oferował sprzedaż wkładów na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych, odpowie przed sądem. Zgodnie z ustawą Prawo własności przemysłowej grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do gubińskiego komisariatu zgłosił się przedstawiciel jednej z firm produkujących maszynki do golenia informując, iż na internetowym portalu ogłoszeniowym wystawiane są do sprzedaży podrobione wkłady do maszynek. Jak wynikało ze zgłoszenia, możliwość kupna podrobionych towarów była możliwa u dwóch sprzedawców. Sprawą zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, którzy dotarli do internetowych sprzedawców. Jak się okazało, był to jeden i ten sam mężczyzna. W jego mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli maszynki do golenia oraz różnego rodzaju wkłady do maszynek. Ocena zabezpieczonych rzeczy przez przedstawiciela firmy co do ich autentyczności wykazała, iż część towaru jest produktem oryginalnym, natomiast przeszło 950 różnego rodzaju wkładów do maszynek to towar podrobiony, bezprawnie oznaczony znakami firmowymi.

40-letni mężczyzna usłyszał zarzuty wprowadzenia do obrotu wkładów wymiennych maszynek do golenia oznaczonych podrobionym znakiem towarowym. Zgodnie z art. 305 ust.1 Ustawy prawo własności przemysłowej grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

TAGI
Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.