Skuteczni w zwalczaniu przestępczości akcyzowej (ZDJĘCIA)

28 marzec 2018

Skuteczni w zwalczaniu przestępczości akcyzowej - policjanci zabezpieczyli 39 kg krajanki tytoniowej i 50 tysięcy papierosów.

Nawet do trzech lat pozbawienia wolności grozi 33-letniej kobiecie, która będzie odpowiadać przed sądem w związku z ujawnieniem 39 kilogramów krajanki tytoniowej i ponad 50 tysięcy papierosów. Na zabezpieczonych przez nowosolskich policjantów przedmiotach nie było polskich znaków akcyzowych, w związku z czym Skarb Państwa mógł stracić ponad 74 tysiące z łotych. To kolejne potwierdzenie skuteczności policjantów w zwalczaniu przestępczości gospodarczej.

Nowosolscy policjanci każdego dnia walczą z przestępczością gospodarczą. Zatrzymują osoby zajmujące się produkcją i wprowadzaniem do obrotu nielegalnego towaru czy likwidują plantacje tytoniu. W poniedziałek 26 marca nowosolscy policjanci zatrzymali kobietę, u której podczas przeszukania mieszkania znaleźli 39 kg. krajanki tytoniowej oraz 50000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawniony towar. Straty, jakie mógł ponieść Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to ponad 74000 złotych. Zatrzymana 33-letnia mieszkanka Nowej Soli usłyszała już zarzut. Za posiadanie znacznej ilości tytoniu, które objęte jest obecnie odrębnym postępowaniem, grozi do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa.

To kolejna w ciągu ostatnich miesięcy duża realizacja sprawy związanej ze zwalczaniem przestępczości akcyzowej, dokonana przez nowosolskich policjantów:

Policjanci zabezpieczyli prawie 3 tony nielegalnego tytoniu

źródło: KPP w Nowej SoliRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u