Strażacy interweniowali w bloku w Zielonej Górze. Zostali wezwani do otwarcia mieszkania (ZDJĘCIA)

30 marzec 2018
Autor:  Redakcja

Do zdarzenia doszło w piątek, 30 marca, krótko przed godziną 22:00. Pod blokiem przy ulicy Monte Cassino w Zielonej Górze pojawili się strażacy oraz ratownicy medyczni. Według zgłaszających konieczne było otwarcie jednego z mieszkań, ponieważ istniało podejrzenie, że w środku może znajdować się starsza osoba potrzebująca pomocy.

Za pierwszym razem na miejscu byli tylko ratownicy z pogotowia. - Drzwi do lokalu otworzył im starszy mężczyzna. Był on prawdopodobnie pijany. Stwierdził, że nie potrzebuje żadnej pomocy - informuje Dyżurny Operacyjny Miejskiego Stanowiska Kierowania.

Po chwili wpłynęło ponowne zgłoszenie od sąsiadów. Cały czas twierdzili oni, że mężczyzna potrzebuje natychmiastowej pomocy. Ekipa pogotowia po raz kolejny spróbowała dostać się do lokalu. Tym razem bezskutecznie. Nie było czasu do stracenia, dlatego wspólnie zadecydowali, że na miejscu potrzebni będą strażacy, którzy przy pomocy specjalnych narzędzi otworzą drzwi do mieszkania.

Po otrzymaniu infomacji z prośbą o pomoc, Dyżurny Operacyjny MSK w Zielonej Górze natychmiast zadysponował na ulicę Monte Cassino dwa zastępy straży pożarnej, w tym 30-metrową drabinę mechaniczną. Strażacy zaledwie po kilku minutach byli już pod wskazanym blokiem. Na szczęście obyło się bez wyważania drzwi. Mężczyzna, który według osoby zgłaszającej potrzebował pomocy, chwilę po przyjeździe strażaków sam otworzył drzwi i ponownie oświadczył, iż nie potrzebuje pomocy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.