Nowosolscy policjanci kolejny raz uratowali ludzkie życie

04 kwiecień 2018

Do niecodziennej interwencji doszło na ul. Topolowej w Nowej Soli. Na numer alarmowy zadzwoniła osoba, która zauważyła mężczyznę leżącego na torowisku. W ocenie zgłaszającego młody mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło tragedii.

Oficer dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od osoby, która zauważyła leżącego na torowisku mężczyznę. Według oceny zgłaszającego wszystko wskazywało na to, że leżący na torowisku mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast włączyli sygnały dźwiękowe i błyskowe i pojechali we wskazane miejsce. Zauważyli mężczyznę, który spożywał alkohol. Funkcjonariusze niezwłocznie ściągnęli go z torowiska. Szybka interwencja policjantów udaremniła próbę targnięcia się na własne życie. 46-latek oświadczył, że chciał popełnić samobójstwo z powodu problemów osobistych. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mieszkańca Nowej Soli. Badanie wykazało, że miał trzy promile alkoholu. Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do szpitala.

Natychmiastowa reakcja sierż. Dariusza Rurarza oraz st. post. Daniela Zatwarnickiego z nowosolskiej jednostki spowodowała, że 46-latek, który zapowiadał chęć odebrania sobie życia jest pod opieką lekarzy i jego życiu nic już nie zagraża.

Fot. st. sierż. Justyna Sęczkowska - Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u