Kolejni seniorzy oszukani "na wnuczka". Oszuści mają również nową taktykę

19 kwiecień 2018
Autor:  Redakcja
Kolejni seniorzy oszukani "na wnuczka". Oszuści mają również nową taktykę Pixabay

O oszustwach metodą "na wnuczka" czy "policjanta" mówi się bardzo często. Niestety w dalszym ciągu są osoby, które ulegają manipulacji przestępców i oddają im swoje pieniądze. Przestępcy znów uderzyli w osoby starsze i posługując się manipulacją doprowadzili do tego, że oddały swoje oszczędności. Oszuści zmienili również swoją taktykę. Tym razem żądają, aby założyć nowe konto we wskazanym przez nich banku.

W ostatnim czasie w Zielonej Górze policjanci odnotowali kolejne próby oszukania osób starszych metodą „na wnuczka”. Niestety dwie z tych prób się powiodły. - W jednym przypadku kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła zielonogórzanka, a innym razem oszuści wyłudzili podstępem kilkanaście tysięcy od 85-letniej mieszkanki Sulechowa - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji.

Świadomość społeczna jest już na tyle duża, że wiele razy nie dochodzi do przekazania pieniędzy oszustom. Niestety sytuacja zmieniła się w środę, 11 kwietnia. Wtedy to do 64-letniej zielonogórzanki zadzwonili oszuści i podstępem wyłudzili znaczną sumę pieniędzy. Podobna sytuacja miała miejsce tydzień później w Sulechowie.

Po przesłuchaniu pokrzywdzonych osób okazało się, że oszuści widząc swoje wcześniejsze nieskuteczne działania, zmienili taktykę. - Tym razem podając się za policjantów zażądali od pokrzywdzonych kobiet, aby założyły konta we wskazanym banku i przelały wszystkie oszczędności. Zanim pokrzywdzone zorientowały się, że mają do czynienia z oszustami, pieniądze z kont zniknęły - przestrzega podinsp. M. Stanisławska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.