Pod pretekstem sprzedaży kołdry ukradła 18 tysięcy złotych

27 kwiecień 2018
Autor:  Redakcja
Pod pretekstem sprzedaży kołdry ukradła 18 tysięcy złotych Pixabay

Perfidna złodziejka pod pretekstem sprzedaży kołdry ukradła wczoraj 86-letniej mieszkańce Sulechowa 18 tysięcy złotych. - Nigdy pod żadnym pozorem nie wpuszczajcie obcych do domów - apeluje podinsp. Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji.

- Od wielu lat wielokrotnie ostrzegamy o tym, że oszuści wykorzystają najróżniejsze metody i sposoby żeby dostać się do mieszkania. Wewnątrz szybko potrafią zorientować się gdzie są pieniądze. Często sama ofiara nieświadomie wskazuje im to miejsce. Rozmawiajmy o tym zwłaszcza ze starszymi osobami, przypominajmy im przy każdej okazji, że muszą uważać i nie mogą wpuszczać obcych do swoich domów - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowy KMP w Zielonej Górze.

W czwartek, 26 kwietnia, po raz kolejny zielonogórscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży. Tym razem do zdarzenia doszło w mieszkaniu 86-letniej mieszkanki Sulechowa.

Kobieta oferująca kupno "pięknych kołder" weszła do mieszkania seniorki. Następnie sulechowianka sama wskazała złodziejce miejsce przechowywania oszczędności wyjmując banknot na zakup oferowanej kołdry. - Po zorientowaniu się gdzie starsza pani przechowuje pieniądze złodziejka odwróciła jej uwagę po czym ukradła 18 tysięcy złotych - mówi podinsp. Stanisławska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.