Zapinaj pasy! To one ratują życie

04 maj 2018
KPP Strzelce Kraj.

Ważną częścią pracy policjantów w zapewnienie bezpieczeństwa w czasie długiego, majowego weekendu są kontrole sposobu przewożenia osób. To właśnie prawidłowo zapięte pasy, a w przypadku dzieci również foteliki, zapewniają większe bezpieczeństwo w sytuacji, kiedy dochodzi do wypadku. Dlatego policjanci skrupulatnie sprawdzają w jaki sposób kierowcy i pasażerowie podchodzą do tych przepisów.

Jazda samochodem bez zapiętych pasów jest wykroczeniem, za które grozi 100 złotych mandatu i 2 punkty karne. W sytuacji kiedy kierowca przewozi pasażerów bez zapiętych pasów wykroczenia dopuszcza się osoba siedząca za kierownicą, jak i pasażer. Warto wiedzieć, że dzięki prawidłowo zapiętym pasom bezpieczeństwa, a w przypadku najmłodszych korzystanie ze specjalnych fotelików, znacząco zwiększają szanse na przeżycie w przypadku poważnego wypadku.

Warto również pamiętać, że samochody, którymi się poruszamy w większości przypadków wyposażone są w poduszki powietrzne. Te nawet w pozornie niegroźnych zdarzeniach, w sytuacji kiedy kierowca i pasażerowie podróżują bez zapiętych pasów, mogą spowodować poważne obrażenia. Niektórzy kierowcy próbują tłumaczyć się, że pasy ograniczają ruchy i nie widzą potrzeby ich zapinania.

policjanci przykładają dużą uwagę właśnie do sposobu przewożenia osób. Chodzi przede wszystkim o kwestie korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci. Ma to szczególne znaczenie w trakcie długiego, majowego weekendu, kiedy duża część osób wybiera się z rodzinami na wypoczynek. - Osoby przejeżdżając często setki kilometrów powinny pamiętać, że zapięcie pasów to czynność, która trwa zaledwie kilka sekund, a znacząco zwiększa nasze bezpieczeństwo. - dodaje sierż. szt. Tomasz Bartos - KPP Strzelce Krajeńskie.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u