Śmiertelny wypadek w Lubogoszczy. Zginęły 3 osoby (ZDJĘCIA)

08 maj 2018

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek, 7 maja, około godziny 20:00 na Drodze Wojewódzkiej nr 278 (Lubiatów - Lubogoszcz). Zderzyły się dwa pojazdy, Opel Zefira oraz Honda Civic. Trzy osoby w wieku 12, 28 i 57 lat nie żyją, a dwie zostały przetransportowane do szpitali w Nowej Soli oraz Zielonej Górze. Stan jednej z nich jest ciężki. Droga była zablokowana do późnych godzin nocnych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Hondą Civic jadący od Nowej Soli zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z Oplem Zefira. Uderzenie było bardzo silne, policjanci mieli problem z rozpoznaniem marek aut. Na jezdnię wyleciało dużo części, według relacji okolicznych świadków siła uderzenia była tak duża, że w powietrze wyleciał silnik jednego z pojazdów.

Do wypadku zadysponowano służby ratownicze. Pomimo końca dyżuru wysłano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Zielonej Górze. Pierwsi ratownicy byli na miejscu już kilka minut od zgłoszenia.

- Niestety, mimo wielkiego wysiłku strażaków, ratowników medycznych oraz lekarzy 3 osoby zginęły na miejscu. - mówi dla portalu NewsLubuski.pl Prokurator Łukasz Nieścior. - Byli to młodzi ludzie w wieku 28, 12 i 57 lat - relacjonuje podkom. Maja Piwowarska ze wschowskiej policji. Ponadto dwie zostały przetransportowane do szptali w Nowej Soli oraz Zielonej Górze - stan jednej z nich określa się jako ciężki.

Na miejscu tragedii obecny był prokurator. Policjanci pod jego nadzorem ustalali wszystkie przyczyny tego wypadku. Do zdarzenia doprowadziła prawdopodobnie nadmierna prędkość i brawura. - Ostateczną wersję wydarzeń poda biegły z zakresu ruchu drogowego - dodaje podkom. Piwowarska.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u