Pięć praw jazdy zatrzymała zielonogórska drogówka podczas minionego weekendu

28 maj 2018
Autor:  Redakcja
Pięć praw jazdy zatrzymała zielonogórska drogówka podczas minionego weekendu KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali prawa jazdy aż pięciu osobom. Wszyscy stracili uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Teraz przez najbliższe 3 miesiące będą musieli przesiąść się na miejsce pasażera.

- Mimo, że zaostrzone przepisy obowiązują już od długiego czasu, nie ma tygodnia żeby chociaż jeden z kierujących nie stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Dodatkowo część ukaranych w ten sposób piratów drogowych decyduje się na kierowanie pojazdem mimo zatrzymanych uprawnień - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji.

Do pierwszego incydentu doszło w piątek, 25 maja, o godzinie 12:15 na Trasie Północnej. Mieszkaniec Zielonej Góry kierujący Fordem przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Został on również ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Również w piątek o godzinie 16:25 w Bojadłach na ul. Sławskiej zielonogórzanka kierująca Renault jechała z prędkością 106 km/h. Ona również została ukarana mandatem 500 złotych, otrzymała 10 punktów karnych, a jej prawo jazdy zostało zatrzymane.

Jeszcze tego samego dnia o godzinie 18:10 na ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze mieszkaniec Nowej Soli kierujący Audi A8 jechał z prędkością 105 km/h. Również tego kierującego spotkała identyczna kara jak u swoich poprzedników.

W sobotę, 26 maja, takich sytuacji na szczęście było już mniej. Do jedynego w tym dniu zatrzymania doszło o godzinie 17:40 w Droszkowie na ul. Zielonogórskiej. Mężczyzna kierujący Skodą Octavia pędził z prędkością 105 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, przyznali 10 punktów karnych i nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych.

Natomiast w niedzielę, 27 maja, o godzinie 7:15 na Trasie Północnej mieszkaniec powiatu żarskiego również przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h kierując samochodem marki Land Rover. Również on został ukarany mandatem, otrzymał punkty karne, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u