KASKADA na lubuskich drogach

15 maj 2016
Autor: 
KASKADA KWP Gorzów Wlkp

Policjanci drogówki na terenie całego województwa lubuskiego prowadzili działania „KASKADA”. Polegały one na licznym umiejscowieniu patroli policyjnych na konkretnym odcinku drógi. Mundurowi sprawdzali prędkość, trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.

Wiosenna pogoda za oknem i dobre warunki na drogach skłaniają ku licznym podróżom. Zwłaszcza w maju, w którym to przypadną w tym roku aż dwa długie weekendy. Ponadto zbliżający się koniec roku szkolnego sprawia, że w szkołach organizowane są liczne wycieczki do najciekawszych miejsc naszego regionu, ale także po Polsce i Europie. To wszystko powoduje duże natężenie ruchu na drogach. Policjanci drogówki codziennie dbają o to, aby każdy uczestnik ruchu czuł się na lubuskich drogach bezpiecznie.

W piątek (13 maja) na drogach naszego regionu prowadzone były działania KASKADA. Charakteryzuja się one specyficznym umiejscowieniem patroli policyjnych na wybranym odcinku drogi. Często bywa tak, że kierowca po minięciu radiowozu policyjnego zaczyna zwiększać prędkość, ponieważ wydaje mu się, że w najbliższym czasie nie natrafi na następny patrol. Tym razem jest inaczej. Patrole policyjne są tak rozlokowane, że po przejechaniu kilkuset metrów natrafiamy na kolejny. Dzięki temu szansa na wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze się zwiększa. W czasie kontroli drogowych policjanci sprawdzali prędkość z jaką poruszają się pojazdy. Warto zaznaczyć, że niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków, dlatego mundurowi restrykcyjnie podchodzili do kierowców rażąco przekraczających dopuszczalną prędkość. Kontrolowana była także trzeźwość kierowców, dokumenty i zezwolenia oraz stan techniczny pojazdów. W przypadku ujawnienia usterki zagrażającej bezpieczeństwu na drodze policjanci zatrzymywali dowody rejestracyjne.

Wyruszając w podróż, zwłaszcza dłuższą, zadbajmy o naszą kondycję psychofizyczną. Za kierownicę wsiadajmy wyspani i wypoczęci. Ale przede wszystkim przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. To swoisty fundament bezpieczeństwa i gwarancja, że swoim zachowaniem na drodze nie doprowadzimy do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. I bezpiecznie wrócimy do domu.

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u