Pożar traw przy linii kolejowej w Motylewie. Ogień niebezpiecznie zbliżał się do zabudowań (ZDJĘCIA)

21 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Pożar traw w Motylewie. Ogień niebezpiecznie zbliżał się do zabudowań OSP Bogdaniec

Do zdarzenia doszło w środę, 20 czerwca. Po godzinie 17:00 dyżurny operacyjny gorzowskich strażaków odebrał zgłoszenie o pożarze trawy przy linii kolejowej w miejscowości Motylewo (gmina Bogdaniec). Sytuacja była niebezpieczna, ponieważ ogień bardzo szybko zbliżał się do pobliskich zabudowań.

Do zdarzenia wysłano 1 zastęp straży pożarnej z OSP Bogdaniec. Ochotnicy po zaledwie kilku minutach od zgłoszenia byli już na miejscu. Przybyli w samą porę. Jeszcze trochę, a ogień mógłby rozprzestrzenić się na pobliskie budynki. Trawa paliła się również bezpośrednio przy linii kolejowej. Pomimo to ruch pociągów nie musiał zostać wstrzymany.

Strażacy opanowali sytuację pożarową w zaledwie kilka minut. Następnie do ich zadań należało już tylko dokładne przelanie pogorzeliska. Wszystko po to, aby zapobiec ewentualnemu odnowieniu się pożaru. - Można powiedzieć, że zielona trawa się nie pali, ale jest tak sucho, że byle niedopałek może doprowadzić do groźnego pożaru - mówią ochotnicy z Bogdańca.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u