Pożar lasu w Parku Piastowskim w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

07 lipiec 2018
Pożar lasu w Parku Piastowskim w Zielonej Górze Redakcja

Do zdarzenia doszło w sobotę, 7 lipca. Około godziny 13:00 do dyżurnego operacyjnego Miejskiego Stanowiska Kierowania w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie o pożarze laszu na terenie Parku Piastowskiego. Spalił się około 1 hektar ścioły. To kolejny pożar w tym kompleksie leśnym, do którego doszło w ciągu ostatnich dni.

Chmurę dymu w oddziale nr 936 zauważył obserwator wieży przeciwpożarowej. O sytuacji poinformował on Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny Lasów Państwowych, który skierował na miejsce samochód patrolowy oraz zawiadomił straż pożarną.

Początkowo do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG nr 1 w Zielonej Górze. Później do akcji wyjechali też ochotnicy z Ochli. Przyleciał również samolot gaśniczy, który wykonał kilka zrzutów środka gaśniczego.

Sytuacja była dynamiczna, ponieważ pożar szybko się rozprzestrzeniał. Na szczęście strażakom udało się sprawnie opanować sytuację. W międzyczasie pojawił się problem z wodą. W pobliżu nie było żadnego hydrantu, dlatego dowódca poprosił o wsparcie. Dyżurny MSK wysłał do działań cysternę z 25 tys. litrów wody "na pokładzie".

Na koniec do zadań strażaków należało dokładne przelanie pogorzeliska. W tym celu zadysponowano kolejne dwa zastępy z OSP w Świdnicy oraz Raculi. Akcja cały czas trwa.

Godzina 17:00 - Działania na miejscu zdarzenia zostały zakończone. Wszystkie zastępy udały się do swoich jednostek. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Przypominamy, że obecnie w całym regionie panuje III stopień zagrożenia pożarowego. Wystarczy tylko jedna, mała iskra, aby doszło do pożaru.

To nie pierwszy pożar w tym miejscu. Dwa tygodnie temu paliło się około 400 metrów dalej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u